Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 143
» Najnowszy użytkownik: Ka1590
» Wątków na forum: 108
» Postów na forum: 559

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 54 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 53 Gość(i)
Yandex

Ostatnie wątki
Limity na rękawice
Forum: Prawo pracy, BHP, Badania lekarskie
Ostatni post: fastplayer
08-04-2020, 05:02 PM
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 298
Nie żyje Ireneusz Pasis c...
Forum: KGHM news
Ostatni post: admin
08-03-2020, 02:42 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 298
Śmigłowiec LPR na SW-1
Forum: KGHM news
Ostatni post: kotewka
07-31-2020, 08:26 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,183
Wstrząsy w KGHM
Forum: Górnicy
Ostatni post: Sanders
07-31-2020, 07:14 AM
» Odpowiedzi: 24
» Wyświetleń: 21,348
Badania lekarskie a nowop...
Forum: Górnicy
Ostatni post: Michu
07-29-2020, 07:03 PM
» Odpowiedzi: 16
» Wyświetleń: 2,906
HMG i HML przystąpiły do ...
Forum: KGHM news
Ostatni post: admin
07-24-2020, 11:21 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 237
KGHM Zanam pokazał nowy e...
Forum: KGHM news
Ostatni post: admin
07-20-2020, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 500
naMiedzi - aplikacja tury...
Forum: KGHM news
Ostatni post: admin
07-17-2020, 05:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 368
Ankieta urlopowa
Forum: Prawo pracy, BHP, Badania lekarskie
Ostatni post: gornik
07-16-2020, 04:19 AM
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 876
GPS w lampach - test
Forum: Górnicy
Ostatni post: Matt88
07-15-2020, 10:05 AM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 295

 
  Nie żyje Ireneusz Pasis członek Rady Nadzorczej KGHM
Napisane przez: admin - 08-03-2020, 02:42 PM - Forum: KGHM news - Brak odpowiedzi

Dzisiaj o godzinie 13 w wieku 50 lat zmarł Ireneusz Pasis przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w PeBeKa, członek Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” (2010-2018), delegat na Walne Zebranie Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Soldiarność” oraz na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, członek rady nadzorczej KGHM.

[Obrazek: pasis.jpg]

Ireneusz Pasis od 1988 pracował w Zakładach Robót Górniczych w Lubinie – obecnie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń „PeBeKa” S.A. w Lubinie jako górnik operator maszyn przodkowych.  Od 2012 przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w PeBeKa S.A., od 2014 wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność”.  Od 2011 do 2015 przewodniczący Rady Pracowników w PeBeKa S.A. Od 2018 roku członek rady nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. z wyboru załogi.

źródło: solidarnoscps.pl

Wydrukuj tę wiadomość

  Limity na rękawice
Napisane przez: kotewka - 07-31-2020, 08:29 PM - Forum: Prawo pracy, BHP, Badania lekarskie - Odpowiedzi (4)

Co się dzieje z tym, że nie można pobierać rękawic na zmiane. Mam 16 sztuk a pracuje srednio 20 dni w mc plus jeszcze chcą 4 soboty. Masakra jakaś!!!! Ciekawe co na rudnej i lubinie jest??

Wydrukuj tę wiadomość

  Śmigłowiec LPR na SW-1
Napisane przez: admin - 07-31-2020, 12:48 PM - Forum: KGHM news - Odpowiedzi (1)

Wypadek na kopalni ZG Polkowice–Sieroszowice na oddziale T51. 30-letni ratownik, wykonujący tam prace, spadł z wysokości, jest poważnie poszkodowany.

Poszkodowany to mieszkaniec powiatu górowskiego, został przetransportowany helikopterem do szpitala w Zielonej Górze. Był przytomny, gdy zabierało go pogotowie ratunkowe.

RED

myglogow.pl

Wydrukuj tę wiadomość

  HMG i HML przystąpiły do pragramu Copper Mark
Napisane przez: admin - 07-24-2020, 11:21 AM - Forum: KGHM news - Brak odpowiedzi

Należące do KGHM Polska Miedź oddziały Huta Miedzi Głogów i Huta Miedzi Legnica przystąpiły do programu Copper Mark i przejdą weryfikację dotyczącą m.in. efektywnego i zgodnego z najwyższymi standardami zarządzania produkcją oraz wpływu produkcji miedzi na środowisko, podała spółka.

"Tym samym potwierdzimy, że huty Polskiej Miedzi spełniają najwyższe światowe standardy. Produkcja miedzi w spółce odbywa się w sposób zrównoważony, odpowiedzialny, z poszanowaniem nie tylko prawa krajowego, ale również najlepszych międzynarodowych praktyk z zakresu m.in. odpowiedzialnego łańcucha dostaw. Stale doskonalimy nasze procesy produkcyjne" - powiedział prezes Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.
"Uzyskanie znaku Copper Mark będzie miało duże znaczenie dla sprzedaży produkowanych przez KGHM katod miedzianych, ponieważ znak będzie potwierdzeniem wysokiej rangi produktów KGHM wśród największych światowych producentów metali" - dodał wiceprezes ds. aktywów zagranicznych Paweł Gruza.
W ramach programu huty muszą wykazać pełną zgodność procesów biznesowych z 32 kryteriami programu obejmującymi takie zagadnienia jak m.in. : ochrona środowiska, badanie łańcucha dostaw dla metali, zatrudnienia i warunków pracy, współpracy ze społecznościami lokalnymi czy praktyki w zakresie zarządzania ryzykiem, w ciągu 24 miesięcy.Copper Mark to dobrowolny program dla firm z branży przemysłowej. Podmioty, które pomyślnie przechodzą weryfikację, mogą wykorzystywać znak w swoich publikacjach korporacyjnych, na umowach czy na wyrobach z miedzi. Copper Mark powstał z inicjatywy International Copper Association i spółek członkowskich tej organizacji.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.


źródło: money.pl / IBS News

Wydrukuj tę wiadomość

  KGHM Zanam pokazał nowy elektryczny wóz transportowy
Napisane przez: admin - 07-20-2020, 04:31 AM - Forum: KGHM news - Brak odpowiedzi

Spółka z grupy KGHM - KGHM ZANAM zaprezentowała prototyp nowego wozu transportowego z napędem elektrycznym, który dedykowany jest do transportu osób pod ziemią.

[Obrazek: image-13-07-20-02-44-4-800x450.jpeg]
foto: kghmzanam.com

Podczas konferencji prasowej poświęconej odnawialnym źródłom energii zorganizowanej przez KGHM, miała miejsce prezentacja ZANPERA, czyli pierwszego pojazdu z napędem elektrycznym wyprodukowanego przez KGHM ZANAM, który dedykowany jest do transportu osób pod ziemią. Pojazd ten ma być wykorzystywany również do przewozu osób poszkodowanych w wypadkach, a także transportu materiałów.

Wóz spełnia wszelkie normy związane z ergonomią i bezpieczeństwem pracy. Jego konstrukcja oraz zastosowanie w nim m.in. instalacji elektrycznej opartej o sterowniki PLC i magistralę CAN, a także wprowadzenie rozwiązań takich jak: powłoka antykorozyjna czy nowe technologie w zakresie połączeń elektrycznych mają sprzyjać pracy w niezwykle wymagającym środowisku podziemnym.
Samochód przechodzi obecnie testy w warunkach poligonowych.

źródło: cire.pl

Wydrukuj tę wiadomość

  naMiedzi - aplikacja turystyczna
Napisane przez: admin - 07-17-2020, 05:31 AM - Forum: KGHM news - Brak odpowiedzi

Zainstaluj, zainspiruj się, odkrywaj - KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządy Dolnego Śląska zapraszają mieszkańców i turystów do zwiedzania nieznanych miejsc w Zagłębiu Miedziowym. Darmowa aplikacja na telefony komórkowe naMIEDZI, zabierze użytkowników w intrygującą podróż po regionie.

- Zagłębie Miedziowe to wyjątkowy region, a KGHM jest jego fundamentem. Naszym celem jest przekazanie wiedzy i wzbudzenie dumy u mieszkańców z naszego regionu. Zachęcamy do  rodzinnego wyjścia z czterech ścian i spacerów w najbliższej okolicy, aby odkrywać nieznane miejsca - powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

- Mamy poczucie odpowiedzialności za lokalną społeczność, za środowisko naturalne, ale także za to, by promować dziedzictwo kulturowe Zagłębia Miedziowego. Aplikacja naMIEDZI w nowatorski sposób pomoże mieszkańcom i turystom odkryć ten piękny i ciekawy region. Uruchomienie naMIEDZI to efekt naszego intensywnego dialogu z samorządami i realizacja wspólnych długofalowych celów – dodał Chludziński.

Darmowa aplikacja na telefony startuje z ponad 20 trasami między Legnicą a Głogowem. 250 punktów związanych z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu opisano krótkimi tekstami oraz zilustrowano zdjęciami i materiałami filmowymi.

- W badaniach zrealizowanych w 2019 r. przez Fundację KGHM i samorządy okazało się, że około 30% młodzieży z terenu LGOM w dorosłości najbardziej chciałoby mieszkać za granicą. Przez wspólne działania z gminami i powiatami, chcemy zmienić ten trend. Budujemy poczucie przynależności i dumy z małej ojczyzny, jaką jest Zagłębie Miedziowe. Wraz z samorządami pragniemy zatrzymać młodzież w regionie i w Polsce – mówi Lidia Marcinkowska–Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Aplikacja naMIEDZI służy całemu regionowi. Pięć ścieżek tematycznych poświęcono polskiej miedzi, od której pochodzi zwyczajowa nazwa Zagłębie Miedziowe. Użytkownicy aplikacji będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, w jakim celu używa się dronów pod zmienią i jaką drogę musi przebyć szara ruda miedzi, aby zamieniła się w rdzawo pomarańczową katodę o zawartości 99,99% Cu. Aplikacja dostarczy również informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie.
Do skorzystania z aplikacji naMIEDZI wystarczy telefon komórkowy lub tablet z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji i Bluetooth. Dzięki zastosowaniu technologii Beacon, treść niektórych punktów jest ukryta i wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik aplikacji znajdzie się fizycznie w konkretnej lokalizacji. Ma to zachęcić do aktywnego zwiedzania Zagłębia Miedziowego.

Aplikacja powstała dzięki współpracy KGHM Polska Miedź S.A. i samorządów Zagłębia Miedziowego. Atrakcja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miejsca, zdjęcia i filmiki.
Więcej na temat aplikacji na stronie: https://namiedzi.com/.


źródło: kghm.com

Wydrukuj tę wiadomość

  KGHM otworzył Centrum Analityki
Napisane przez: admin - 07-10-2020, 04:10 AM - Forum: KGHM news - Brak odpowiedzi

Gromadzenie danych, ich przetwarzanie oraz badania nad analizą i rozwojem procesów przemysłowych – to zadanie KGHM Centrum Analityki, które otwarto w czwartek w Zielonej Górze. To najnowsza spółka Grupy Kapitałowej Polskiej Miedzi i pierwsza w województwie lubuskim.

[Obrazek: 375666_r2_940.jpg]
foto: mat. pras.

Podczas otwarcia KGHM Centrum Analityki podkreślano wagę projektów związanych z tzw. Big Data oraz z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w polskim przemyśle.
[i]– Przetwarzanie danych to przyszłość. Działania KGHM wpisują się w rządową strategię - stawiania na innowacje, budowania dobrego środowiska dla startupów, które wpływają na rozwój całego państwa[/i] – powiedział Szef KPRM Michał Dworczyk.
[i]– Informacja jest jednym z najcenniejszych zasobów. Z naszych doświadczeń wynika, że zbieranie danych, ich analiza i wyciąganie wniosków może przynieść znaczące obniżenie kosztów –[/i] uważa Prezes Zarządu KGHM Marcin Chludziński.
[i]– KGHM nie goni trendów, ale je wyznacza. Wierzę, że dzięki realizacji rządowej strategii - będziemy liderami w Europie pod względem innowacji i nowych technologii[/i] – podkreślił Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów.
KGHM Centrum Analityki to pierwsza spółka Polskiej Miedzi, której siedziba mieści się w województwie lubuskim.
[i]– To naprawdę wyjątkowy dzień dla województwa lubuskiego. Serce KGHM-u, które bije obok naszego województwa, chcieliśmy również dobrze usłyszeć w regionie. Dzisiaj jest ten dzień, w którym się to realizuje[/i] - powiedział Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
[i]– To dla nas naturalne miejsce na ekspansję. Inwestujemy w ludzi i nowe technologie odpowiadając na wyzwania i wspierając globalne trendy. To nasz pierwszy biznes w Lubuskiem, ale na pewno nie ostatni –[/i] zapowiedział Prezes Zarządu KGHM Marcin Chludziński.
Działalność KGHM Centrum Analityki będzie się opierać na gromadzonych w firmie danych, projektach badawczo-rozwojowych i zespołach interdyscyplinarnych. Specjaliści będą m.in. budować modele analityczne, prowadzić badania statystyczne i wdrażać rozwiązania przewidywania zdarzeń. Wszystko to, pomoże w automatyzacji procesów produkcyjnych oraz podejmowaniu decyzji biznesowych. Powstaną również projekty związane z zastosowaniem w KGHM uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji.
[i]– KGHM kojarzy się głównie z przemysłem ciężkim, ale w nowych technologiach widzimy szansę na poprawę produktywności i efektywności. Firma jest liderem zmian, w oparciu o najcenniejszy potencjał jakim są ludzie budujemy nową spółkę technologiczną. Potrzebujemy atmosfery start-upu, zwinnej organizacji z potencjałem do kreowania zespołów projektowych, wspierających specjalistów w KGHM i w innych podmiotach[/i] – tłumaczy Dariusz Grzegorek, Dyrektor ds. Rozwoju i Utrzymania Systemów IT w KGHM.
Uruchomienie KGHM Centrum Analityki przebiegnie w kilku etapach. W pierwszej fazie planowane są prace na rzecz KGHM w obszarze Big Data oraz projekty badawcze i rozwojowe. Spółka zatrudni od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, w zależności od stopnia zaawansowania projektów. Firma zamierza poszukiwać i pozyskiwać dodatkowe źródła finansowania z dostępnych w kraju programów rozwojowych oraz funduszy i dotacji unijnych. KGHM zakłada m.in. współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim, a w przyszłości planuje objęcie patronatem specjalizacji na tej uczelni np. na kierunku informatycznym.


źródło: kghm.com

Wydrukuj tę wiadomość

  GPS w lampach - test
Napisane przez: Bodek - 07-09-2020, 11:28 AM - Forum: Górnicy - Odpowiedzi (1)

Witam kolegów, ponoć na SG testują w lampach czujniki GPS do lokalizacji pracowników. Jest to związane z bezpieczeństwem czy inwigilacją??

Pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  Ankieta urlopowa
Napisane przez: kamil777 - 07-09-2020, 04:26 AM - Forum: Prawo pracy, BHP, Badania lekarskie - Odpowiedzi (12)

Witam, jakie macie podejście do ankiety urlopowej co dają nam do wypisania przed urlopem. Bo dzisiaj na nocce myślałem, że sie pozabijają Wink Smile
jeden wypisze drugi nie i **** Smile Wink

Wydrukuj tę wiadomość

  Zginął 45-letni górnik w ZG Lubin
Napisane przez: admin - 07-07-2020, 10:31 AM - Forum: KGHM news - Brak odpowiedzi

45-letni mechanik zginął dziś rano w Zakładach Górniczych Lubin. W KGHM ogłoszona została trzydniowa żałoba.

[Obrazek: KGHM-logo-4-1024x683.jpg]

Do tragicznego wypadku doszło w rejonie GG-2, w komorze maszyn ciężkich.

– W trakcie prac przy rurociągu pracownik KGHM doznał urazu głowy. Mimo natychmiastowej pomocy załogi i ratowników, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł – informuje biuro prasowe Polskiej Miedzi.
45-letni ślusarz mechanik był mieszkańcem Nowej Wsi Lubińskiej. W KGHM pracował od roku.
Okoliczności wypadku bada powołana już komisja.
Prezes KGHM ogłosił trzydniową żałobę we wszystkich oddziałach spółki.

źródło: lubin.pl/regionfan.pl

Wydrukuj tę wiadomość